Naujienos

2015-10-07
Dviratininkui R. Navardauskui – medalis „Už sporto pergales“

Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinis direktorius Edis Urbanavičius medaliais „Už sporto pergales“ apdovanojo 2015 m. pasaulio plento dviračių čempionato vyrų grupinių lenktynių III vietos laimėtoją Ramūną Navardauską ir jo trenerį Kęstutį Česaitį. Prieš apdovanojimų ceremoniją įvyko Ramūno Navardausko ir jo trenerio Kęstučio Česaičio spaudos konferencija, kurioje dalyvavo ir Lietuvos dviračių sporto federacijos atstovai.

Istorinį laimėjimą Ričmonde (JAV) pasiekęs R.Navardauskas į spaudos konferenciją ir apdovanojimų ceremoniją Kūno kultūros ir sporto departamente atvyko iš gimtosios Kvėdarnos su drauge Gabriele Jankute, taip pat šalies rinktinės dviratininke. 

Spaudos konferenciją pradėjęs departamento generalinis direktorius E.Urbanavičius teigė, kad šis R. Navardausko laimėtas bronzos medalis - tai neeilinis laimėjimas elitinių sporto šakų neeilinėse lenktynėse, kur yra didžiulė konkurencija ir daug ažiotažo bei intrigų.  

R. Navardauskas negailėjo šiltų žodžių savo pirmajam treneriui K. Česaičiui, kuris jį surado. 

K. Česaitis teigė, kad jo auklėtinis eina stulbinančiais žingsniais į priekį ir tas medalis – tai, galbūt, tik tarpinė stotelė. „Jeigu jo nepersekios traumos,  Ramūnas gerą penkmetį mus džiugins ir šioje salėje turėtume susirinkti dar ne kartą. Kvėdarnoje visi džiaugėsi Ramūno finišu, o mano džiaugsmą reikėtų padauginti iš dešimties“, - sakė treneris, kuris prisipažino, kad ir jį užklupo sveikinimų lavina, porą dienų nebuvo laiko net kada dirbti. 

Žurnalistams treneris papasakojo apie pirmuosius Ramūno žingsnius dviračių sporte, jo pasiektas pirmąsias pergales, neeilinį mokinio talentą, pratybas Dviratininkų centre Šveicarijoje, kur jis besitreniruodamas laimėjo kone visas lenktynes. 

„Šveicarijoje padariau didelį šuolį vien dėl to, kad pasikeitė visa kultūra, į dviračių sportą buvo visai kitaip žiūrima. Susipažinau su daugeliu žmonių, 17-18 metų sportininkais, su kuriais treniravomės. Visi treneriai, specialistai buvo samdyti. Jie maksimaliai dirbo savo darbą, nereikėjo galvoti, kur gauti dviračių, jie dirbo kaip tikri profesionaliai. Tos pratybos man buvo tikrai didelė paspirtis siekti rezultatų“, - sakė pasaulio čempionato medalininkas.   

„Pradėjęs sportuoti, negalvojau, jog tapsiu profesionalu. Po truputėlį patekau į profesionalų sportą, nežinau, kur tas kelias toliau nuves. Dabar viskas vyksta profesionaliai, komanda sudarė geras sąlygas, numatė geras varžybas.   Nežinau, kiek dar laiko būsiu profesionalu, kiek leis sveikata. Sportas yra kaip ta verslo investicija, nežinai, ar kitąmet būsi toks pat pajėgus kaip šiemet“, - kalbėjo R. Navardauskas. 

Jis prisiminė šiemetinį pasaulio čempionatą, pasidalijo įspūdžiais, kaip lenktynėms baigiantis buvo sukaupęs jėgų lemtingam spurtui, nusistebėjo, kad australai, kurie turėjo didesnę komandą, nesugebėjo suderinti komandinių veiksmų lenktynių pabaigoje. 

„Prieš startą su savo komandos draugais Gediminu Bagdonu ir Evaldu Šiškevičiumi sutarėme, kad esame vienodi toje, pavadinkime, lietuviškoje trasoje. Distancijoje jaučiau draugų moralinį palaikymą, vienas kitam sakėme, kad dar reikia pakentėti, reikia stengtis.  Lietuviškas žodis man visada padeda numalšinti stresą ir nuovargį. Trasoje visi trys buvome vienodi, galėjome kažką parodyti, tik gal mano pasirengimas pasaulio čempionatui buvo tikslesnis ir naudingesnis būtent toms lenktynėms“, - kalbėjo pasaulio čempionato prizininkas. 

 

pagal www.sportas.info 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
APIE KKSD
Istorija
5Veiklos sritys
Planai