Naujienos

2015-12-09
Projektas „Judėjimas – sveikatos šaltinis“ įgauna pagreitį

Prieš tris savaites prasidėjęs Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės finansuojamas bei partnerių – Lietuvos sporto universiteto, VŠĮ Sveikatinimo programos bei profesionalių asmeninių trenerių portalo „Sporto birža“ vykdomas sveikatinimo ir lauko sporto veiklų projektas „Judėjimas – sveikatos šaltinis“ įsibėgėja. Sveikatinimo renginiai jau aplankė 20 Lietuvos savivaldybių. Iki metų galo, mobili trenerių grupė su fizinio pajėgumo testavimo ir rezultatų vertinimo įranga kasdien aplankys visas Lietuvos savivaldybes.

Projekto vykdytojai jau pabuvojo Panevėžio, Trakų, Molėtų, Kauno rajono, Elektrėnų, Ignalinos, Zarasų, Utenos, Anykščių, Visagino, Švenčionių, Kėdainių, Kaišiadorių, Joniškio, Birštono, Prienų, Palangos, Šalčininkų, Jonavos, Ukmergės ir kitose Lietuvos savivaldybėse.

Renginių metu sveikatinimo specialistai miesto bendruomenę konsultuoja sveikos ir aktyvios gyvensenos klausimais, padeda jiems atlikti testus ir įvertinti gautus rezultatus, supažindina su šiaurietiško ėjimo, bėgimo bei sporto gryname ore visais metų laikais nauda. Kiekvienas apsilankęs asmuo dalyvauja fizinėse veiklose projekto metu, jam suteikiama galimybė tęsti fizines veiklas vėliau, taip pat jis gauna 12 mėnesių nemokamą narystę video mankštų portale www.sportobirza.lt. Džiugu, jog vidutiniškai renginyje apsilanko apie 200 dalyvių, o nuo projekto pradžios savo fizinio pajėgumo vertinimą atliko per 6000 žmonių. Vyriausia dalyvė buvo 92 metų uteniškė Elvyra, kuri labai mėgsta šiaurietišką ėjimą, o jauniausias, vos 4 metukų – Justas iš Jonavos.

Anot projekto vykdytojų, kiekviena išvyka virsta miesto sporto renginiu. „Kol kas įspūdingiausiai priėmė Kaišiadorys, kur miesto valdžia projekto apsilankymo proga surengė tikrą sporto šventę ir komandą bei dalyvius pasitiko su orkestru, vėliau miesto sporto bendruomenė su valdžios atstovais atliko fizinio pajėgumo testus bei prisijungė prie bendros mankštos. Molėtuose vykęs renginys sutraukė ypač daug šiaurietiško ėjimo entuziastų. Birštonas sužavėjo aktyviais senjorais, kurie negailėjo pagyrų tokiai akcijai ir aktyviai savo pavyzdžiu kvietė į sportines veiklas įsitraukti ir jaunimą. Joniškyje miesto meras gyventojams linkėjo būti aktyviems ir žiemos metu, vėliau visi susirinkę su komanda kartu atliko šiaurietiško ėjimo treniruotę. Šalčininkų bendruomenė ir ypatingai jaunimas buvo labai patenkinti pažintimi su taisyklingo bėgimo pradmeninis, įgijo fizinio pajėgumo vertinimo patirties bei džiaugėsi akcijos rėmėjų prizais“, – įspūdžiais dalijosi vienas iš projekto vykdytojų.

Renginio organizatorius ypač džiugina tai, kad renginiai sutraukia įvairaus amžiaus žmones, kurie aktyviai bendrauja su treneriais ir atlieka fizinio pajėgumo nustatymo testus. Tai paprasti, namų sąlygomis atliekami testai, kurie suteikia svarbios informacijos apie kūno pusiausvyros, raumenų jėgos, organizmo funkcinio pajėgumo būklę. Tai ypač svarbu vyresnio amžiaus žmonėms, žinant, jog gyvenimo eigoje keičiasi raumenų masės struktūra, silpnėja organizmo koordinaciniai gebėjimai, vyksta regeneraciniai procesai, kuriuos galima ženkliai sulėtinti taikant fizinius krūvius bei atliekant nesudėtingus pratimus, kuriuos atlikti ir mokomi renginių dalyviai.

Vietinių bendruomenių prašymu, renginiai bus pakartoti Klaipėdoje ir Kauno rajone.

Artimiausi „Judėjimas – sveikatos šaltinis“ projekto renginiai vyks:

Gruodžio 9 d., 12.00 val. Pagėgiuose

Gruodžio 10 d., 12.00 val. Varėnoje

Gruodžio 11 d., 15.00 val. Kupiškyje

Gruodžio 12 d., 10.00 val. Kalvarijoje; 15.00 val. Druskininkuose

Gruodžio 13 d., 13.00 val. Alytaus rajone; 18 val. Alytaus mieste

Gruodžio 14 d., 12.00 val. Kretingoje

Gruodžio 15 d., 12.00 val. Plungėje

Gruodžio 16 d., 12.00 val. Skuode

Gruodžio 17 d., 12.00 val. Mažeikiuose

Gruodžio 18 d., 12.00 val. Telšiuose

Gruodžio 19 d., 11.00 val. Jurbarke; 15 val. Raseiniuose

Gruodžio 20 d., 12.00 val. Tauragėje

Gruodžio 20 d., 16.00 val. Šilalėje

Organizatoriai kviečia miestų bendruomenių, sporto centrų ir klubų narius bei visus sveika gyvensena besidominčius aktyvius piliečius atvykti į renginius, sužinoti daugiau apie savo fizinį pajėgumą ir išbandyti fizines veiklas, kurios yra energijos, pakilios nuotaikos ir svarbiausia – geros savijautos šaltinis.

Daugiau informacijos galite rasti projekto partnerių UAB „Sporto birža“ facebook paskyroje, tel. +37069979877 arba el. paštu: info@sportobirza.lt

 

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
APIE KKSD
Istorija
5Veiklos sritys
Planai