Naujienos
2015-07-17
Kūno kultūros ir sporto departamentas rekomenduoja sporto organizacijoms kaip pasirengti kovoti su manipuliacijomis sporto varžybomis

Šių metų liepos 17 d. Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinis direktorius patvirtino Rekomendacijas Lietuvos sporto (šakų) federacijoms ir sportininkams dėl pasirengimo kovoti su manipuliacijomis sporto varžybomis siekiant tinkamai įgyvendinti Europos Tarybos Konvencijos dėl manipuliacijų sporto varžybomis nuostatas.

2014 m. rugsėjo 18 d. Lietuvai pasirašius Europos Tarybos Konvenciją  dėl  manipuliacijų sporto varžybomis valstybės mastu įsipareigota kovoti su viena didžiausių grėsmių šiandieniniam sportui – manipuliacijomis sporto varžybomis. Konvencija pažymi itin svarbų pačių sporto organizacijų pasirengimą ir gebėjimą pasipriešinti manipuliacijoms sporte.    

Rekomendacijų patvirtinimas yra nuoseklus Kūno kultūros ir sporto departamento žingsnis valstybės mastu dalyvaujant sprendimų paieškose kovoje su manipuliacijomis sporte bei siekiant Lietuvos sporto organizacijų efektyvaus ir kokybiško pasirengimo kovoti su sportą žalojančiomis manipuliacijomis sporto varžybomis.

Rekomendacijos sporto organizacijoms pataria peržiūrėti reglamentus, taisykles, etikos kodeksus ar kitus veikos dokumentus, kuriuose būtų įvertintas manipuliacijų sporto varžybomis reiškinys, numatyta atsakomybė už dalyvavimą manipuliacijose sporto varžybomis bet kokia forma, taip pat numatyti susijusios rizikos valdymą, atlikti reikalingus struktūrinius pokyčius užtikrinant galimų manipuliacijų  sporto varžybomis koordinavimą, nustatyti  sportines  sankcijas bei aiškią jų skyrimo ir apskundimo tvarką atsižvelgiant į tarptautinių tų pačių sporto šakų sporto organizacijų reguliavimą ir praktiką. Taip pat siūloma vykdyti  švietimo  ir  prevencijos  iniciatyvas, informacinę  sklaidą pažymint manipuliacijų sporto varžybomis žalą sportui, konkrečiai sporto šakai bei įsitraukusiems sportininkams bei visą eilę kitų priemonių. Keletą patarimų Rekomendacijos pateikia ir sportininkams – nedalyvauti ir jokia forma neprisidėti prie manipuliacijų sporto varžybomis, neatskleisti tretiesiems asmenims turimos informacijos, kurią galima būtų panaudoti manipuliacijoms sporto varžybomis, niekada nesilažinti iš savo pačių ar savo sporto šakos rezultatų.

Visą Rekomendacijų tekstą galima rasti čia.

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
APIE KKSD
Istorija
5Veiklos sritys
Planai