Naujienos

2016-10-31
Pagerbtas Janio Grinbergo atminimas

Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinis direktorius Edis Urbanavičius 2016 m. spalio 29 – 30 d. dalyvavo Vilniuje vykusiame trečiajame tarptautiniame Lietuvos rankinio patriarcho Janio Grinbergo atminimo rankinio turnyre. Varžybose dalyvavo 14 jaunių merginų ir vaikinų rinktinių iš septynių šalių – Baltarusijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Rumunijos, Suomijos ir Lietuvos. Iš viso sužaista 20 rungtynių Pirmajame J. Grinbergo atminimo turnyre 2014 metais dalyvavo šešių, o antrajame pernai – penkių šalių komandos.

Pasak E. Urbanavičiaus, Janio Grinbergo atminimo turnyras – vienintelis tokio aukšto lygio tarptautinis rankinio turnyras Lietuvoje. Džiugu, kad kasmet į jį susirenka vis stipresnės komandos. Jaunieji Lietuvos rankininkai turi puikią galimybę palyginti savo meistriškumą jau ne tik su kaimyninių šalių komandomis.

Paskutinė turnyro diena prasidėjo tradiciniu J. Grinbergo kapo aplankymu Antakalnio kapinėse. Čia Lietuvos rankinio patriarchą pagerbė pagrindinio turnyro rėmėjo Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Edis Urbanavičius, Lietuvos rankinio teisėjų asociacijos prezidentas Grigorijus Gutermanas, tai pat buvusi Janio Grinbergo auklėtinė, olimpinės čempionės Sigitos Mažeikaitės-Strečen trenerė Onutė Aneta Barisienė, vienas rankinio pradininkų Lietuvoje Petras Čiočys, artimieji.

J. Grinbergas – vienas Lietuvos rankinio pradininkų, rankinio ir krepšinio treneris, teisėjas, sporto darbuotojas, oficialus Tarptautinės rankinio federacijos (IHF) atstovas olimpinėse žaidynėse Miunchene, Monrealyje, Maskvoje, Los Andžele, Seule, Barselonoje, Atlantoje ir Sidnėjuje, buvęs Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) generalinis sekretorius, Lietuvos rankinio federacijos prezidentas, garbės prezidentas. Jis buvo vadinamas Lietuvos rankinio tėvu.

 parengta pagal www.rankinis.lt

 

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
APIE KKSD
Istorija
5Veiklos sritys
Planai