Naujienos

2015-09-22
Apdovanoti 2015 m. Europos universalios kovos ir jaunimo kikbokso čempionatų prizininkai ir jų treneriai

Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinis direktorius Edis Urbanavičius medaliais „Už sporto pergales“ apdovanojo 2015 m. Europos universalios kovos čempionato svorio kategorijos iki 60 kg lengvo kontakto rungties I vietos ir klasikinės rungties II vietos laimėtoją Aivarą Galatiltį, svorio kategorijos iki 65 kg lengvo kontakto ir klasikinės rungčių II vietų laimėtoją Ramūną Timofejevą, jų trenerius Valdemarą Stančaitį ir Anželą Burbo-Stančaitienę.

Padėkomis buvo apdovanoti 2015 m. Europos jaunimo kikbokso čempionato K-1 rungties svorio kategorijos iki 54 kg sidabro medalio laimėtojas Lukas Gurdišas, svorio kategorijos iki 67 kg bronzos medalio laimėtojas Eimantas Stašaitis, jų treneris Vadim Zelev, svorio kategorijos virš 81 kg bronzos medalio laimėtojas Michal Vrzesinski, jo treneriai Simonas Kriaučiūnas ir Aleksandr Pavlov.

E.Urbanavičius sakė, kad šio renginio tikslas ne tik pagerbti sportininkus ir jų trenerius, bet ir pasikalbėti apie šias sporto šakas, geriau jas suprasti. Kikbokso jaunieji sportininkai, pasakodami apie praėjusį Europos čempionatą, sakė, kad stipriausi priešininkai buvo iš Rusijos, Serbijos, Lenkijos, Moldovos. Lietuvos sportininkai šiam čempionatui ruošėsi visą vasarą. Iš Lietuvos čempionate dalyvavo keturi sportininkai, trys iš jų tapo prizininkais. Aiškindamas apie K-1 rungtį, treneris S.Kriaučiūnas sakė, kad šioje rungtyje galima smūgiuoti ne tik rankomis, bet ir keliais. Europoje labiau paplitusios lengvo kontakto (kick light) kovos, kurių metu patiriama mažiau traumų. Pasakodama apie universalios kovos specifiką, A.Burbo-Stančaitienė sakė, kad prieš kovą dar reikia įveikti kliūčių ruožą, kurį ne visi sportininkai įveikia, ir yra dar du raundai ringe.

Treneris V.Stančaitis  pasakojo, kad Lietuvoje yra apie 15 kikbokso ir universalios kovos klubų, kuriuose sportuoja apie 1000 sportininkų. Klubai susiduria su salių problema, nes reikalinga speciali danga ir įranga. Parengti sportininkus dalyvavimui čempionatuose kainuoja nemažai, nes jie dalyvauja stovyklose užsienyje, taip pat labai svarbus psichologinis sportininkų pasirengimas. Rengiant sportininkus, klubai bendradarbiauja su federacijomis ir vyksta abipusė pagalba. E.Urbanavičius atkreipė dėmesį, kad šiemet pirmą kartą Vyriausybėje buvo surengta diskusija dėl lėšų poreikio federacijoms ir tikimasi, kad 2017 m. pavyks šią finansavimo sistemą pakeisti iš esmės.

 

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
APIE KKSD
Istorija
5Veiklos sritys
Planai