Naujienos

2016-10-24
Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius dalyvavo pasaulio sporto ir kultūros forume

Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinis direktorius Edis Urbanavičius 2016 m. spalio 20 – 22 d. dalyvavo pasaulio sporto ir kultūros forume Tokyo (Japonija).

Forumo svečiai buvo Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas Thomas Bach, Tarptautinio parolimpinio komiteto prezidentas Philip Craven, Pasaulio ekonomikos fondo įkūrėjas ir vykdomasis direktorius Klaus Schwab, Japonijos Ministras Pirmininkas Shinzo Abe, Japonijos Švietimo, kultūros, sporto, mokslo ir technologijų ministras Hirokazu Matsuno, Pasaulinės regbio organizacijos prezidentas Bill Beaumont, taip pat forume dalyvavo Nyderlandų, Vokietijos, Vengrijos, Ukrainos, Kanados sporto ministrai.

Sporto ministrų susitikimo metu buvo akcentuojama, kad sportas yra savirealizacijos priemonė, skatina asmeninių gebėjimų gerinimą, stiprina socialinę partnerystę ir prisideda prie tarptautinės bendruomenės taikos ir vystymo. Buvo atkreiptas dėmesys į įvairių sportą kompromituojančių reiškinių, tokių kaip diskriminacija, išankstinis nusistatymas, dopingas, sutartos varžybos, nelegalios lažybos, įveikimą ir sporto sąžiningumo, kaip būtinos sporto plėtojimo sąlygos, išsaugojimą, efektyvios antidopingo sistemos kūrimo svarbą, dalijimąsi tarptautine gerąja patirtimi, tarptautinio bendradarbiavimo stiprinimą švietimo priemonėmis, apimančiomis sporto vertės mokymą. Sporto ministrai sutarė dėl bendradarbiavimo ne tik vyriausybinių, bet taip pat ir nevyriausybinių sporto organizacijų ir judėjimų stiprinimo, skatinant visų suinteresuotų šalių, taip pat ir privataus sektoriaus, dalyvavimą.

Vizito Japonijoje metu Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinis direktorius Edis Urbanavičius taip pat susitiko su Lietuvos Respublikos ambasadoriumi Japonijoje Egidijumi Meilūnu.

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
APIE KKSD
Istorija
5Veiklos sritys
Planai