Naujienos

2015-09-10
Baltijos šalių sporto vadovų susitikime aptarti didelių sporto renginių organizavimo klausimai

Trečiadienį Rygoje vyko Baltijos šalių sporto vadovų susitikimas, kuriame dalyvavo  Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Edis Urbanavičius bei Kūno kultūros ir sporto strategijos skyriaus vedėjas Sigitas Stasiulis.

Susitikimo tikslas buvo pasidalinti patirtimi ir praktika rengiant didelius sporto renginius.

Sporto vadovų susitikimo metu buvo diskutuojama apie sporto infrastruktūros vystymą Baltijos šalyse vietiniu, regioniniu ir nacionaliniu lygmenimis. Taip pat buvo kalbama apie naujų didelio meistriškumo sportininkų rengimo sistemą bei šalių politiką dėl mėgėjų sporto skatinimo ir vystymo. Kalbėta ir apie ekonominius bei socialinius poveikius organizuojant sporto renginius.

Susitikimo metu buvo aptarti sporto finansavimo šaltiniai. Latvijos švietimo ir mokslo ministerijos bei Estijos kultūros ministerijos atstovai pristatė sporto trenerių finansavimo savivaldybėse tvarką. Latvijos švietimo ir mokslo ministerijos  biudžete 2015 m. (ir suplanuota 2016 m.) numatyti 11 000 000 eurų asignavimai 1 300 savivaldybėse dirbančių Latvijos sporto trenerių darbo užmokesčiui mokėti. Estijos kultūros ministerijos  2015 m. biudžete (ir suplanuota 2016 m.) numatyti 4 800 000 eurų asignavimai 1 000 savivaldybėse dirbančių Estijos trenerių darbo užmokesčiui (ne daugiau kaip 50 proc. sumos ir ne didesnę kaip 400 eurų už ne trumpesnį kaip 24 valandų darbą per savaitę) mokėti.

Estijos kultūros ministerijos vadovai pažymėjo, kad Estijoje vykstantys tarptautiniai sporto renginiai yra finansuojami Europos sąjungos lėšomis. Taip pat estai pristatė sporto valdymo informacinę sistemą, kuria remiantis yra formuojamas šalies sporto biudžetas.

Aptariant bendradarbiavimą organizuojant tarptautinius sporto renginius buvo sutarta tarpusavyje iš anksto derinti jų organizavimą.

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
APIE KKSD
Istorija
5Veiklos sritys
Planai