Naujienos

2017-06-02
Atvira diskusija dėl sporto šakų finansavimo modelio pertvarkos

2017 m. birželio 1 d. Kūno kultūros ir sporto departamente įvyko departamento, nacionalinių sporto šakų federacijų ir jų skėtinių organizacijų – Lietuvos tautinio olimpinio komiteto ir Lietuvos sporto federacijų sąjungos – vadovų atvira diskusija dėl sporto finansavimo sistemos pertvarkos. Susitikime dalyvavo ir Lietuvos Respublikos Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Kęstutis Smirnovas.

Siūloma sistemine kūno kultūros ir sporto srities finansavimo pertvarka siekiama sustiprinti sporto šakų federacijų vaidmenį, padidinant sporto srities nevyriausybinių organizacijų savarankiškumą, skaidrią ir efektyvią sporto šakų finansavimo sistemą įtvirtinti naujos redakcijos Kūno kultūros ir sporto įstatyme.

Susitikime buvo siekiama išsiaiškinti visuomeninių sporto organizacijų pozicijas dėl vienodais principais (iš visų šaltinių – tiek lėšų, perskirstomų per valstybės biudžetą, tiek ir gaunamų mokesčių lengvatų principu) nuo 2018 metų sausio 1 d. finansuotinos šalies Didelio meistriškumo sporto plėtojimo programos, kurios kriterijus būtų siūloma patvirtinti Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Generalinei asamblėjai ir Vyriausybės lygiu.

Susitikime pažymėta, kad sportininkų rengimas – valstybei nebūdinga funkcija, kurią turi atlikti nacionalinės sporto šakų federacijos ar per jų skėtines organizacijas. Departamentas neplanuoja rengti sportininkų nuo 2018 m sausio 1 d., o šiuo metu jų rengimui skiriamas valstybės biudžeto lėšas pasirengęs skirti didelio meistriškumo sporto plėtojimo programą pateikusiai skėtinei visuomeninei sporto organizacijai ar, jei atskiros nacionalinės sporto šakų federacijos pageidautų sportininkus rengti pačios – lėšas skirti joms tiesiogiai.

Susitikime taip pat buvo pritarta, kad nacionalinių sporto šakų federacijų programos turi būti finansuojamos ne Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo, o biudžeto lėšomis.

Susitikime nutarta, kad nacionalinės sporto šakų federacijos ir jų skėtinės organizacijos per savaitę departamentui pateiks siūlymus dėl galimų alternatyvių Didelio meistriškumo plėtojimo programos finansavimo modelių.

Taip pat nutarta per savaitę sudaryti Didelio meistriškumo plėtojimo programos finansavimo kriterijų parengimo darbo grupę, kurią sudarytų nacionalinių sporto šakų (olimpinių, neolimpinių, komandinių žaidimų, techninių) federacijų, jų skėtinių organizacijų ir departamento atstovai.

Susitikimas organizuotas departamento iniciatyva atsižvelgus į pastaruoju metu viešojoje erdvėje skelbiamus nepagrįstus, kūno kultūros ir sporto srities valdymo ir finansavimo sistemos reformą stabdančius, sporto šakų federacijas klaidinančius bei priešpriešą sporto bendruomenėje keliančius pasisakymus.

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
APIE KKSD
Istorija
5Veiklos sritys
Planai